Tuvalet

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?
Özellikle yağmur yağdığında tuvalet tıkanıklığı yaşanması meşhurdur. Tuvalet gider borularında yaşanan tıkanmalar Dünya’nın her yerinde karşılaşacağınız en kötü durumlardan biridir. Öyle ki, yaşanabilecek en talihsiz olaylar arasında insanın başına gelebilecek kötü durumlardan tıkanmış tuvalet ile karşılaşmak açık ara farkla birinci olur. Modern yaşam alanlarında tuvalet ihtiyacı büyük bir öneme sahiptir. Gerek umumi tuvaletler gerekse ev yada ofis içerisinde mevcut klozet giderlerini kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir çok kural vardır. Bunların en başında tuvalet kağıtlarının yanlış kullanımı sonucu oluşan tıkanıklıklar gelmektedir.

Üst Kattan Dökülen Sular Tuvaletten Geri Taşıyor
İlk olarak üst katlardan dökülen suyun neden sizin tuvaletin içinden taştığından bahsedeceğiz. Kanalizasyona giden ana borular üzerinden yaşanan tıkanmalar bu bölgeye en yakında tuvaletin deliğinden kendini tahliye eder. İleri doğru pis su ilerlemediğinden borunun içinde birikmeye başlar. Siz tuvaletin sifonunu çekmeseniz dahi üst kat komşularınızın tuvaleti kullanması sonucu su kendini tıkanıklığa en yakın su deliğinden dışarı atar. Bu durumun en fazla yaşandığı bölgeler arasında bodrum katta oturan vatandaşlarımız zarar görür.

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?
Tıkalı tuvalet borusunda yapacağınız bazı işlemler faydadan çok zarar verebilmektedir. Bu sıkıntıyı Anadolu’da yaşayan vatandaşlar bizim gibi robotla tuvalet açan firmalara ulaşamadığı için kendi çabalarıyla farklı yöntemler deneyebilirler. Ortalama her nalburda bulunan bir maddeyi satın alarak kısa sürede tıkalı tuvaleti açabilirsiniz. Bu kimyasal maddenin adı kostik olup, kilogram fiyatı ortalama 5 tl ile 10 tl arasında değişmektedir. Görünümü tuza benzeyen maddeyi satın aldıktan sonra kesinlikle çıplak elle dokunmayın. Piyasada satılan kauçuk yapıda kimyasala dayanaklı eldiven kullanmanız şarttır. Aldığınız kostik maddenin 1 kg kadarını tıkanmış tuvaletin içine boşaltın. Önceden hazırlamış olduğunuz 5 litre sıcak suyu üzerine dikkatli bir şekilde alçaktan dökün. Bu işlemlerden sonra tuvaleti havalandırmayı unutmayın. Daha sonra bulunduğunuz ortamı bir kaç saat terk edin

Basit Tıkanmalar için Tuvalet Açma Teli Kullanımı
Basit tıkanmalar için üretilen tuvalet açma telini, tuvaletin içerisine kaçırdığınız bez, kağıt parçalarını dışarı çekmek için kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu yardımcı aletin yapısı elektrik tesisatı döşeyen ustalarının kullandığı susta teline benzemektedir. Borunun içerisinde kolay ilerleyebilen metal yay girdiği borunun şekline göre kıvrılarak tuvalet tıkanıklığının yaşandığı bulunduğu yere ilerler. Hareket kabiliyeti duruncaya kadar el ile ileri doğru göndereceğiniz teli sağa sola çevirip suyun akışına yol açabilirsiniz. Tuvalet açma telini size en yakın yapı market ya da nalbura benzer mağazalardan temin edebilirsiniz.

Kameralı Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Çevrenizde sürekli duyduğunuz bu tekniği hiç bilmeyen fakat bilgi edinmek için sayfamızı ziyaret eden müşterilerimize detaylı bir şekilde robotla tuvalet tıkanıklığının nasıl açıldığını ve ne işe yaradığını anlatmaya çalışacağım. Bilindiği üzere sürekli tıkanma yapan tuvalet borularında belli bir süreden sonra tıkanıklığı açtırma zamanı giderek daha kısa sürede yapılmaktadır. Sorunun kaynağına inilmeden yaptırdığınız açma çalışmaları karşınıza sürekli bir maliyet olarak çıkacaktır. Bizim gibi tuvalet tıkanıklığını açan firmaların asıl görevi tıkanıklığı açmak değil, tıkanıklığın neden yaşandığını bulabilmektir. Firmamızın tuvalet tıkanıklığı açma işlemini kolaylaştıran makinelere sahip olduğunu ve bu makinelerin kameralı cihazla kontrol aşamasından geçtiğini bilmeniz gerekir. Tıkanıklığı robot makine ile açtıktan sonra borunun içerisinde neden bu tıkanıklığın yaşandığını görmek için kamera gönderilir. Kamerada görülen problemler aynen müşteriye ekran yardımı ile gösterilerek sıkıntının tekrar yaşanmaması için yapılacak işlemler sırasıyla anlatılır. Bu bilgiler servis formuna yazılarak müşteri yazılı olarak ta bilgilendirilir. Bu işlemlerin her biri yapılırken herhangi bir kırım döküm işlemi yapılmadığı için yüksek maliyetler ile karşılaşmazsınız. Kameranın önemi buradan anlaşılıyor ki nokta tespiti yaparak nerede sorun olduğunu anlayabiliyoruz. Tuvaletin borusunda tıkanmaya sebep olan bölgenin yeri tespit edilerek, sadece tadilat yapılacak kısımlar belirlenir.