Banyo

Banyo Gideri Açma
Atık su borularının eğimsiz döşenmesi banyo giderinin tıkanmasına neden olur. Ya da giderin içine kaçırdığınız yabancı cisimler suyu önüne kapatarak sorun oluşturur. Banyo gideri tıkandı yerden sular geri çıkıyor? Kırılmadan banyo yer gideri nasıl açılır düşünüyorsanız, gider açma robotları ile gelelim tıkanıklığa sebep olan maddeleri borunuzun içerisinden parçalayarak çıkaralım. Banyolarda su biriken noktaya konulan yer gideri dikkatli kullanılmadığında zamanla tıkanır. Profesyonel ekibimiz seramikleri kırmadan bu işi kolayca halleder. Tıkanıklığı açılan banyo giderleri için garanti veriyoruz. Kamera görüntüsü alındıktan sonra problemi ustalarımız değerlendirir ve neden banyo giderlerinin tıkandığını size açıklar. Tıkanıklığa sebep olan maddelerin borunuz dan tamamen bertaraf edildiğini görmek istiyorsanız kamera şarttır.
Duş Gideri Tıkanıklığı Açma
Duş aldığımız mekan içerisinde, atık suyu tahliye etmek için gider bulunmaktadır. Bütün duş giderlerinin üzerinde bulunan koruyucu kapak düzeneği kıl, saç ve sabun kalıntılarını borunun içine kaçmasını engeller. Banyo yaparken çoğu kullanıcı suyu daha iyi çeksin diye bu kapağı üzerinden çıkartır. Duşun giderinden gönderdiğiniz bu maddeler borulardan geçemediği zaman belli noktalarda birikme yapar. Uzun saç kılları duş giderinin kıvrım noktalarına takılacağından tıkanma daha çabuk oluşur. Bu olayla karşılaştığınızda firmamızdan tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.
Banyodan Kötü Kokular Geliyor Sebepleri ve Çözümleri
Banyolarda birden fazla atık su gideri vardır. Bu giderler usulüne uygun bir şekilde bağlanmadığı takdirde banyonuzun içerisine kötü kokular gelecektir. Bu kokuların genel sebepleri aşağıda maddeler halinde yazılmıştır. Daha detaylı bilgi alabilmek için koku tespiti sayfamızı okuyabilirsiniz.

. Montaj esnasında gider bağlantı noktalarının açıklığından çıkan kötü kokular banyonun lağım kokmasına sebep olur.
. Çatı arasında ana boruya havalık bağlantısının yapılmaması bu sorunu büyük oranda tetikler.
. Bu kokuların bir başka sebebi binaların içerisinde gider suyunun dinlenmesi için yapılan çukurdur. Bu çukurların üzeri betonla kapatıldığı için temizliği yapılamaz. Çukurun içinde biriken atıklar daire içerisine pis bir kokunun yayılmasına neden olur.
. Banyoların ortasında bulunan yer süzgecinin içerisinde su kalmadığından dolayı koku problemi yaşanabilir. Bekleme haznesinde kalan suyun amacı pis havanın geri tepmesini engellemektir